KÜÇÜKÇEKMECE KENT KONSEYİ AİLELERE YÖNELİK MADDE BAĞIMLILIĞI VE BONZAİ KONULU SEMİNER GERÇEKLEŞTİRDİ!

Küçükçekmece Kent Konseyi Kadın Meclisi, Türkiye Sigarayla Savaş Derneği işbirliğiyle ‘Madde Bağımlılığı’ bilgilendirme toplantısı düzenledi.

Küçükçekmece Belediyesi’nin ev sahipliğinde Sefaköy Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleşen programa, Küçükçekmece İlçe Milli Eğitim Müdürü Cemal Yılmaz, Küçükçekmece Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Sibel Güllüçayır, Ak Parti İlçe Başkanı Av. Mustafa Korkut, Eski Turizm ve Sağlık Bakanı Bülent Akarcalı, Küçükçekmece Kent Konseyi ve Sigarayla Savaş Derneği Başkanı Mustafa Aydın, Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Özlem Erol ve Sigarayla Savaş Derneği Yönetim Kurulu Üyeleri katıldı.

Sigarayla savaş konusunda en büyük adımın kapalı yerlerde yasaklanarak atıldığını kaydeden Dr. Sibel Güllüçayır, “Sayın Cumhurbaşkanımız sigaranın kapalı yerlerde içilmesini engellemeyi başarmıştır. Bunun mimarlarından biri de Sayın Akarcalı’dır. Madde sigara gibi bir şey diye teklif ediliyor gençlere. Biz Küçükçekmece Belediyesi olarak zaten 7-8 aydır madde bağımlılığı konusunda savaşımızı başlattık. Çocuğunu maddeden kurtarmış anne ve babalara, gençleri madde bağımlılığından kurtaran herkese kahramanlık beratı vermeyi düşünüyoruz.”diye konuştu.

Programda söz alan Kent Konseyi Başkanı Dr. Mustafa Aydın ise, her türlü bağımlılığın sigarayla başladığına dikkat çekerek, “Sigara, 21’nci yüzyılın vebası, eşittir ölüm dediğimiz bir özenti hastalığıdır. Sayın Cumhurbaşkanımıza, Başbakanımıza ve tüm STK’lara sigarayla savaş konusunda yanımızda oldukları için çok teşekkür ediyorum. Yasaklar hiçbir şeyi çözemezler eğer zemininde bir eğitim yoksa. Çocuklarınıza sahip çıkıp onları takip etmeniz gerekiyor. Burada olan herkesi ben tebrik ediyor; öğrendikleri her şeyi komşularına, çevrelerine anlatmalarını istiyorum.”dedi.

İstanbul Aydın Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Gülümser Ünkaya’nın moderatörlüğünü yaptığı programda, konunun uzmanları AMATEM’den Yeşim Can, Nörolog Dr. Mehmet Yavuz, Uzm. Psikolog Abdülaziz Yılmaz, İstanbul Tıp Fakültesi Bağımlılık Tedavisi Sorumlusu Prof. Dr. İlhan Yargıç ve Narkotik’ten Başkomiser Uğur Evcin birer konuşma gerçekleştirerek madde bağımlılığı konusunda geniş kapsamlı bilgi verdi.

EZ5B1893

EZ5B1581

EZ5B1584

EZ5B1621

EZ5B1698

EZ5B1443

EZ5B1718

EZ5B1779

EZ5B1868

You may also like...